Pierwsza podróż samolotem dla wielu osób jest dużym stresem. Jak zaplanować? Gdzie zarezerwować bilety?       Jak to będzie? Jak wytrzymać te długie godziny siedzenia w samolotowym fotelu? Jak się zachować podczas startu i lądowania? Strach ma wielkie oczy, a w rzeczywistości podróż samolotem wcale nie musi być stresująca. Jak się do niej przygotować, by polubić latanie samolotem? W kolejnych artykułach będziemy starali się wyjaśnić i doradzić co zrobić aby podróżowanie samolotem było miłe i przyjemne.

Czas rozpocząć wyszukanie najlepszego dla nas połączenia lotniczego według kryteriów które najbardziej nam odpowiadają. Jednym z polecanych i polarnych narzędzi rezerwacji biletów jest wyszukiwarka biletów lotniczych online.

Podając dane oraz swoje preferencje system automatycznie dokona wyboru najbardziej korzystnego połączenia oraz będzie można wybrać połączenia w najkorzystniejszej cenie.

Wybierając najkorzystniejszego połączenia należy zwrócić uwagę na dodatkowe warunki takie jak : czy lot jest bezpośredni , czy mamy przesiadki, ile czasu mamy na przesiadkę na lotnisku. Należy zwrócić również uwagę na warunki taryfy biletu , czy w przypadku zmiany rezerwacji ponieśmy dodatkowe koszty a jeżeli tak to w jakiej wysokości . Ważnym elementem przy wyborze biletu lotniczego jest bagaż. Każda proponowana taryfa za bilet lotniczy określa jaki bagaż mamy wliczony w cenę biletu. Musimy się zastanowić jaki naprawdę chcemy zabrać bagaż w podróż . Po wyborze odpowiedniej taryfy możemy dokonać rezerwacji postępując zgodnie z instrukcją wyszukiwarki . Wszelkie potrzebne potwierdzenia otrzymamy na naszego e-maila.

Teraz możemy już tylko czekać do zbliżającej się podróży .

Większość linii lotniczych umożliwia i proponuje przed rozpoczęciem wylotu dokonania samodzielnej odprawy online. Wszelkie informacje kiedy i jak dokonać odprawy znajdziecie w potwierdzeniach otrzymanych na e-maila . W razie wątpliwości oraz dodatkowych pytań możecie skontaktować się z nami gdzie nasi doradcy udzielą wszelkich informacji.